Witamy na stronie internetowej parafii NSPJ w Brzezinach Śl


NOWE ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO


z 28.05.2020


Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
Podczas sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw, które zostają przywrócone zgodnie z kalendarzem liturgicznym i parafialną tradycją, należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa.
W ślad za zarządzeniem z dnia 16 maja br. zachęcam wiernych do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, zwłaszcza w okresie wielkanocnym.
Przywrócone zostają w parafiach odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

Niniejsze zarządzenie obowiązuje od dnia 30 maja 2020 r. (z wyjątkiem punktu dotyczącego odwołania dyspensy).


Zapraszamy do zapoznania się z tekstem zarządzenia.Wsparcie parafii w trudnym czasie epidemii


W czasie epidemii wszyscy odczuwamy wiele niedogodności, część osób może utracić swoje źródła dochodu. Ten czas jest również trudny dla parafii, dla której ofiary wiernych są jednym z podstawowych źródeł utrzymania.
Ze względu na odprawianie mszy świętych z mniejszym udziałem wiernych nie mamy możliwości wsparcia działalności parafii swoimi ofiarami. Nasza parafia nie ma rezerw finansowych na funkcjonowanie bez bieżących wpływów.

Kolekta z niedzieli 24.05.2020 jest przeznaczona na spłatę zadłużenie parafii.

Jeżeli ktoś ma możliwość i los parafii nie jest mu obojętny to może przekazać ofiarę przelewem na konto parafii:
Rzymskokatolicka Parafia NSPJ w Brzezinach Śląskich

Nr konta parafii: 47 1160 2202 0000 0000 2631 4021

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i za Państwa ofiarnośćZachęcamy do czytania


Dla dobra własnego i naszych najbliższych więcej czasu spędzamy w domu. Ten czas można wykorzystać więcej czytając. Internet jest źródłem wszelkich informacji, w tym równiez tych dobrych.
Zapraszamy do działu "Czytelnia". W nim prasa katolicka i wiele polecanych serwisów o tematyce religijnej.Wprowadzenie księdza proboszcza Leona KraińskiegoKilka zdjęć z przywitania w naszej wspólnocie Księdza Proboszcza Leona KraińskiegoOstatnio dodane do galerii

Boże Narodzenie 2019

Marsz ze świętymi 2019

Urodziny ks. Proboszcza Henryka

Więcej, w zakładce Galerie
Boże Narodzenie 2019
Marsz ze świętymi 2019 Urodziny ks. Proboszcza

Strona działa od 2013 roku      Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020


Klauzula informacyjna dot. danych osobowychInformujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich – Brzezinach z siedzibą przy ul. Górniczej 30, reprezentowana przez ks. Henryka Foika.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

»  ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.