Intencje mszalne 05.04.2020 – 12.04.20205 kwietnia, Niedziela NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

• 7.30 - Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stefani, Jerzego, Sybilli, Adriana z rodziną oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

• 9.30 - Za + Franciszka Chmiela w rocznicę urodzin.

• 11.00 - Msza rodzinna: - Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Józefa Orłowskiego z okazji 75 –tej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

• 16.00 - Za ++ w miesiącu marcu: Teresa Klimas, Krystyna Meredyk, Marianna Maruszczyk, Natalia Kałuża, Otylia Kazuch.


6 kwietnia, Poniedziałek WIELKI PONIEDZIAŁEK

• 8.00 - Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

• 18.00 - Za ++ rodziców Irenę, Zygmunta Leszczyńskich.


7 kwietnia, Wtorek WIELKI WTOREK

• 8.00 - Za + Jana Kałus w 12 rocznicę śmierci, + córkę Beatę, ++ rodziców z obu stron, + brata Tadeusza, ++ dziadków Marcina, Marię Wyderka, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

• 18.00 - Za + żonę, matkę, babcię Annę Głogowską w I rocznicę śmierci. (Salve)


8 kwietnia, Środa WIELKA ŚRODA

• 8.00 - Za + żonę Otylię Kozłowską, + rodziców z obu stron, + brata Grzegorza, ++ z rodziny.

• 18.00 - Za ++ rodziców Marię, Józefa Oleszko w rocznicę śmierci.


9 kwietnia, Czwartek WIELKI CZWARTEK

• 18.00 - MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ.
1/- W intencji wszystkich duszpasterzy naszej parafii.
2/- O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

10 kwietnia, Piątek WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

• 18.00 - CEREMONIE WIELKIEGO PIĄTKU


11 kwietnia, Sobota WIELKA SOBOTA

• 20.00 - WIGILIA PASCHALNA - Za Parafian.


12 kwietnia, Niedziela NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

• 7.30 - Do Chrystusa Zmartwychwstałego za wstawiennictwem Matki Boskiej Piekarskiej i Św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Pytlik.

• 9.30 - Za + męża Jana Mołdrzyk, ++ teściów Wandę, Zygmunta, ++ z rodziny i pokrewieństwa Baraniok, Bula, Czarnynoga, Dudek oraz + Irenę Woźny.

• 11.00 - Msza rodzinna: - Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla syna Oliwiera z okazji zbliżającej się 8 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.OGŁOSZENIA 05.04.2020

• Dziś przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

• W związku z zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Katowickiego, które drukujemy poniżej informujemy, że wszystkie Msze św. odbywają się bez udziału wiernych. Informujemy również wiernych, którzy mieli zamówione intencje odbędą się one w wyznaczonym terminie lecz bez udziału wiernych.

• W Wielki Czwartek o 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

• W Wielki Piątek o 18.00 CEREMONIE WIELKIEGO PIĄTKU.

• W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

• W Wielką Sobotę o 20.00 WIGILIA PASCHALNA.

• W kancelarii parafialnej oraz w naszej Kaplicy całodziennej adoracji nabyć można paschaliki CARITAS w kwocie 6 zł.

• Kancelaria w tym tygodniu czynna poniedziałek, wtorek od 9.00 – 12.00.

• Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii – BÓG ZAPŁAĆ.

• Wszystkim życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i dobrego przeżycia całego tygodnia.Z A P O W I E D Z IJokel Joanna z Brzeziny Śl. – Jokel Jakub z Brzezin Śl. /1/


ZARZĄDZENIE SZCZEGÓŁÓWE ARCYBISKUPA WIKTORA SKWORCA
Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Serdecznie zachęcam wiernych do uczestniczenia we Mszy św., nabożeństwach i rekolekcjach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych.

Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządzam aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych. To samo dotyczy kaplic w klasztorach i domach zakonnych. Poza celebracjami kościoły pozostają otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę.

Zapraszam wszystkich – duchownych i wiernych świeckich – do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych w duchu słów Jezusa Chrystusa: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,19-20).

Szczególnie ważna jest nasza wspólnotowa modlitwa różańcowa o godz. 20.30, połączona z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki. Niech w tej nadzwyczajnej sytuacji rodziny stają się coraz bardziej domowymi Kościołami, tworzącymi rodzinę Kościoła naszej archidiecezji. Wezwaniem do tej modlitewnej jedności niech będzie głos dzwonów naszych kościołów o godz. 20.15.MODLITWA DO MB PIEKARSKIEJ – LEKARKI CHORYCHO Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.
Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.
Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.
Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.
Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.
Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.


Pierwsze soboty miesiąca


• W naszej parafii odbywają się nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi.
Nabożeństwo rozpoczyna się przed mszą świętą poranną - początek o 7.45

Warunki nabożeństwa wynagradzającego:

»  Spowiedź św. / może być odprawiona wcześniej /

»  Jedna część różańca świętego

»  15 minutowa medytacja

»  Komunia Św.

»  Intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi


Klauzula informacyjna dot. danych osobowychInformujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich – Brzezinach z siedzibą przy ul. Górniczej 30, reprezentowana przez ks. Henryka Foika.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

»  ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.