Intencje mszalne 24.05.2020 – 31.05.202024 maja, Niedziela UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

• 7.30 - Za + siostrę Otylię w kolejną rocznicę ziemskich urodzin.

• 9.30 - Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Piekarskiej z prośbą o łaskę zdrowia dla Bożeny oraz Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

• 11.00 - Msza rodzinna: - Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mateusza z okazji 18-tej rocznicy urodzin oraz Piotra z okazji 50-tej rocznicy urodzin i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny. (TE DEUM)

• 16.00 - Za + ojca Zenona w 3 rocznicę śmierci, + matkę Halinę, ++ dziadków z obu stron oraz za wszystkich ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.


25 maja, Poniedziałek

• 8.00 - 1/ - Za + męża, ojca, dziadka Bonifacego Bensz w rocznicę urodzin, ++ dziadków Agnieszkę, Ludwika Bensz oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2/ - Za + męża Pawła Mandla, ++ z rodziny.

• 18.00 - Za + męża, ojca, dziadka Grzegorza Kozłowskiego w rocznicę urodzin, ++ rodziców, ++ teściów, ++ z rodziny Kozłowski, Hajda.


26 maja, Wtorek

• 8.00 - 1/ - Za + córkę Bernadetę na pamiątkę ziemskich urodzin, + ojca Augusta.
2/ - W intencji wszystkich Matek naszej Parafii w dniu ich święta.

• 18.00 - Za + Weronikę Sobala w 40 rocznicę śmierci, ++ z rodziny Sobala, Miozga, Wieczora.


27 maja, Środa

• 8.00 - 1/ - Za ++ rodziców, + bratową.
2/ - Za dusze w czyśćcu cierpiące.

• 18.00 - Za + Gertrudę Kuc w rocznicę śmierci, + męża Alfonsa.


28 maja, Czwartek Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

• 8.00 - 1/ - Za + męża Alojzego, ++ teściów Anielę, Albina Dziechciarz, + matkę Jadwigę, + ojca Jerzego, ++ braci Stefana, Jana, + wujka Alojzego Piecha, + Ks. Proboszcza Henryka Foik.
2/ - Za ++ Ludwika, Bronisławę Śmieja, ++ Otylię, Józefa Bartoń za ++ z rodziny Śmieja, Bartoń i Adamczyk.

• 17.00 - Za + + rodziców Felicję i Antoniego Liwowski.


29 maja, Piątek

• 8.00 - 1/ - Za + ojca Bernarda w rocznicę śmierci + matkę Łucję, ++ z rodziny.
2/ - Za + Konrada w rocznicę śmierci, + żonę Annę, ++ rodzeństwo, + z rodziny.

• 18.00 - 1/ - Za ++ matki Marię Chmiel, Rozalię Kawka, Różę Balwierz z okazji Dnia Matki.
2/ - Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Wszechświata o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Michaliny i Marcina z okazji 10-tej rocznicy ślubu oraz o światło Ducha Św. dla dzieci Kamila i Pawła.


30 maja, Sobota Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.

• 8.00 - 1/ - Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2/ - Za ++ Augustynę, Tomasza Gwóźdź, córkę Bronisławę, trzech synów, synowe, Zofię, Jadwigę, ++ teściów oraz ++ z rodzin Gwóźdź, Madeja, Polok.

• 18.00 - Za ++ rodziców Elżbietę, Feliksa, ++ z rodziny Honisz i dusze w czyśćcu cierpiące.


31 maja, Niedziela UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• 7.30 - Za + Leona Lisieckiego w I rocznicę śmierci. (Salve)

• 9.30 - Za + matkę Dorotę Zok w I rocznicę śmierci. (Salve)

• 11.00 - Msza rodzinna: - Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Danuty Biernackiej z okazji 75-tejrocznicy urodzin i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny. (TE DEUM)

• 16.00 - Roczek: Emilia Harnot.OGŁOSZENIA 24.05.2020

• Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną przeznaczona na spłatę długu parafialnego.

• Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• Dziś w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

• W związku z pandemią nabożeństwa majowe się nie odbywają natomiast po Mszy św. o godz. 8.00 odmawiamy Litanię Loretańską.

• Pragniemy poinformować, że od poniedziałku do soboty 30 minut przed każdą Mszą św. w naszej kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie można skorzystać ze sakramentu pokuty.

• Z tyłu kościoła oraz kancelarii do nabycia Gość Niedzielny w kwocie 6 zł.

• W czwartek po Mszy św. wieczornej o 17.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

• Majowy termin Pierwszej Komunii Świętej został przeniesiony na 4 Niedzielę września jednak nie jest to ostateczny termin, Sakrament Bierzmowania też zostaje przeniesiony.

• W związku z rozporządzeniem władz państwowych i Ks. Abp. Wiktora Skworca w naszym kościele od dn. 17.05.2020 (niedziela) w mszach św. może uczestniczyć max. 120 wiernych. Powierzchnia naszego kościoła wynosi 1381,18 m2

• Kancelaria w tym tygodniu czynna poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od 9.00 – 12.00 a w czwartek od 15.00 – 16.00.

• DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZŁOŻYLI OFIARY NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII – BÓG ZAPŁAĆ.

• Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie naszego kościoła, w następnym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic Górniczej, Mielęckiego, Norwida i Żeromskiego.

• Informujemy, że nasza Kaplica całodziennej adoracji jest codziennie otwarta od godz. 7.00 – 19.00.

• Wszystkim życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i dobrego przeżycia całego tygodnia.

MYŚLI KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO


1. Bóg szanuje wolność woli człowieka aż do granic grzechu.

2. Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością.

3. Gdy człowiek tak bardzo wydobędzie się z siebie, że ma już odwagę być poczytanym za nic, dopiero wtedy jest wolność, wspaniałość i zwycięstwo - najtrudniejsze, bo nad samym sobą.

4. Człowiek, który nie lubi i nie umie przebaczać, jest największym wrogiem samego siebie.

5. Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!6. Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.

7. Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać.

8. We wszystkim tym, co zdarza się w życiu człowieka, trzeba odczytać ślady miłości Boga. Wtedy do serca wkroczy radość.

9. Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego.10. Bóg nigdy nie rezygnuje ze swoich dzieci, nawet z takich, które stoją plecami do Niego.

11. Chrońmy się pogardy dla kogokolwiek, nawet dla najgorszego człowieka, bo to jest jeszcze człowiek, aż… człowiek!

12. Choćbyś przegrał całkowicie zbierz się, zgarnij, dźwignij, zacznij od nowa! Spróbuj budować na tym co w tobie jest z Boga.

13. Drobne i nieznaczne dokonania mogą nas uczynić wielkimi, podczas gdy wielkie mogą nas upodlić, jeśli są źle wykonane.

14. Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie.

15. Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością.

16. Każda nienawiść, każda pięść wyciągnięta przeciw bratu - jest przegraną.

17. Ludzie mówią - "czas to pieniądz". Ja mówię inaczej - "czas to miłość". Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa.MODLITWA DO MB PIEKARSKIEJ – LEKARKI CHORYCHO Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.
Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.
Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.
Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.
Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.
Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.


Pierwsze soboty miesiąca


• W naszej parafii odbywają się nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi.
Nabożeństwo rozpoczyna się przed mszą świętą poranną - początek o 7.45

Warunki nabożeństwa wynagradzającego:

»  Spowiedź św. / może być odprawiona wcześniej /

»  Jedna część różańca świętego

»  15 minutowa medytacja

»  Komunia Św.

»  Intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi


Klauzula informacyjna dot. danych osobowychInformujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich – Brzezinach z siedzibą przy ul. Górniczej 30, reprezentowana przez ks. Henryka Foika.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

»  ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.