Ogłoszenia parafialneOGŁOSZENIA 12.05.2019

• Dziś IV Niedziela Wielkanocna, przeżywana jako Niedziela Dobrego Pasterza. Na 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. /ze względu na złą pogodę nie będzie majowego na Farskim Ogrodzie/.

• W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej, a po Mszy świętej nabożeństwo majowe, różaniec fatimski i procesja wokół kościoła z figurą M.B. Fatimskiej i relikwiami św. Pastuszków.

• W przyszłą niedzielę o 9.15 uroczystość I komunii świętej. Obowiązkowa próba dla dzieci i rodziców w czwartek po nabożeństwie majowym.

• We wtorek 21.05 pielgrzymka dzieci komunijnych do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na małą liczbę dzieci w tym roku, są jeszcze wolne miejsca – osoby chętne do udziału w pielgrzymce mogą zapisać się w zakrystii. Koszt 30 zł.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe / według porządku nabożeństw /.

• INFORMACJE DLA BIERZMOWAŃCÓW:

»  PRÓBA PRZED BIERZMOWANIEM: wtorek, 18.30 w kościele (obecność obowiązkowa!).

»  SAKRAMENTU BIERZMOWANIA naszej młodzieży udzieli ks. bp Marek Szkudło w środę 15.05. Bierzmowańcy gromadzą się w kościele o 16.45. O 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ z udziałem bierzmowańców, rodziców i świadków bierzmowania, a także parafian i gości, a po nabożeństwie uroczysta Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Razem z naszą młodzieżą sakrament bierzmowania otrzyma też młodzież z Dąbrówki Wielkiej.


• Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie naszego kościoła, w następnym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Bpa Bednorza 1-7 oraz 9 abcd.

• Kolekty:

»  12 maja – kolekta specjalna zbierana przez księży na nowy ołtarz.

»  19 maja – kolekta specjalna zbierana przez księży na spłatę remontu przedsionka.


ZA WSZYSTKIE OFIARY SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!


Pierwsze soboty miesiąca


• W naszej parafii odbywają się nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi.
Nabożeństwo rozpoczyna się przed mszą świętą poranną - początek o 7.45

Warunki nabożeństwa wynagradzającego:

»  Spowiedź św. / może być odprawiona wcześniej /

»  Jedna część różańca świętego

»  15 minutowa medytacja

»  Komunia Św.

»  Intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi


Klauzula informacyjna dot. danych osobowychInformujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich – Brzezinach z siedzibą przy ul. Górniczej 30, reprezentowana przez ks. Henryka Foika.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

»  ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.